Zimní radovánky

Lyžování

Štěpánka se nachází na pomezí Jizerských hor a Krkonoš a tak není divu, že tu vleky najdete téměř na každém kopci. Záleží na Vás, co si vyberete. Stačí pár kroků na nejbližší svah či se přesunout autem. Rádi Vám poradíme, kam se vydat.

Skiareál Rejdice je vybaven sedačkovou lanovkou, která je tak blízko, že k ní snadno dojdete  pěšky i s dětmi a zároveň si můžete odskočit na oběd domů do chalupy. Komu celodenní jezdění nebude stačit, může vyrazit i na večerní od 18.00 do 20.00.

Přímo u areálu je půjčovna lyží a snowboardů, která zároveň funguje i jako dětská školička. 

Místní zima
Místní zima
Výhled z rozhledny Štěpánka
Výhled z rozhledny Štěpánka
Sjezdovka Rejdice
Sjezdovka Rejdice

Sjezdové tratě v okolí jsou vhodné pro všechny kategorie lyžařů. Na Rejdickém kopci i v nejbližším okolí - Příchovice, Vysoké nad Jizerou, Jablonec nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, si zajezdí děti i náročnější lyžaři. 

Kdo vyhledává delší a prudší kopce, může zajet na Tanvaldský Špičák, do Harrachova, Rokytnice nad Jizerou, Špindlerova Mlýna, Janských lázní či do Pece pod Sněžkou. Všechny lyžařské areály jsou vybaveny sněžnými děly a rolbami pro úpravu svahů, takže si lze dobře a bezpečně zajezdit všude. U všech lyžařských zařízení jsou rovněž umístěny restaurace, kde se lze většinou za přijatelné ceny občerstvit.

Pro nejmenší nebo začínající lyžaře doporučujeme dětský vlek v horní části svahu v Rejdicích nebo vlek U Čápa ve vedlejší vsi Příchovice..  

Běžky

Celé Jizerské hory jsou protkány sítí běžeckých tratí, ať již proslulých, na nichž se koná největší  závod v Čechách - Jizerská padesátka, nebo skromnějších, vedoucích zdejšími lesy nebo po loukách. Na Jizerskou magistrálu se můžete napojit po ujití asi 100 metrů nad horní stanicí lanovky. Profil tratí je mírný, takže vhodný pro všechny kategorie běžkařů. 

Díky poloze Jizerských hor bývají tratě obvykle pokryty dostatečnou sněhovou pokrývkou, a to až do jarních měsíců. Romantici se mohou toulat přírodou nebo prodírat porostem na sněžnicích. 

Sáňkování

Sáňkování je možné na okolních loukách nebo na sáňkařské dráze ve Smržovce. Přírodní dráha ve Smržovce je dlouhá 4 km a můžete si přinést vlastní saně anebo si je na místě zapůjčit. Půjčují jak klasické turistické, tak i sportovní saně.

Předtím něž vyrazíte si zkontrolujte, zda je dostatek sněhu a dráha je v provozu.

Výlet spojte s návštěvou rozhledny Černá studnice a případně i místní restaurace - ale pozor, je oblíbená a často plná. Pokud chcete mít jistotu, zavolejte si předem o rezervaci.

Černá Studnice
Černá Studnice